7/24 Çağrı Merkezimiz 0258 265 2646 - 0546 229 8040

Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Araba Kiralama Şartları Nelerdir?

Firma olarak araç kiralama işlemlerimizden faydalanacak olan kişilerin birtakım şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bahar Rent A Car kapsamında otomobil kiralamak isteyenlere gerekli hizmetlerimizi verebilmek adına bu yükümlülüklerini yerine getirmelerini beklemekteyiz. Araç kiralama şartları doğrultusunda hareket ederek amaçlarını ulaşmaları durumu da görülebilecek biçimde sonuçları da sağlayabilecek türde hareket etmekteyiz.

Firmamız kapsamında araç kiralama işlemlerimizden faydalanacak olan sürücülerin en az 21 yaşında olmaları gerekmektedir. Sigorta şartlarından kaynaklı olarak da ekonomik türdeki araçlar için bu yaş grubu baz alınmaktadır. Orta ve üst sınıfta yer alan araçlar için bu sınır 25 olarak belirlenmektedir. Ancak lüks ve büyük araçlar içinse en az 28 yaşında olmak gerekmektedir.

Yaş kadar ehliyetin kullanım süresi de kiralama işlemleri konusunda önemli bir detay olarak söylenebilmektedir. Ekonomik, orta sınıf ya da üst sınıf sayılabilecek araçları kiralamak isteyenlerin en az 2 yıllık ehliyetlere sahip olmaları gerekmektedir. Ancak lüks ya da büyük araçlar için bu zaman diliminin 3 yıl olduğunu söyleyebiliriz.

Araç kiralama işlemleri esnasında ek sürücü kriteri üzerinde de fazlasıyla durabilmekteyiz. İkinci bir sürücünün olması tarafımıza kiralama işlemleri öncesinde muhakkak bildirilmesi gerekiyor. Sözleşmede yer alması açısından bu durumun önem arz eden bir konu olduğu söylenebiliyor. Ek sürücülerin de kaskoya dahil edilmesinden dolayı bu yönde hareket etmek gerekebiliyor. Öte yandan bu sürücülerin de ehliyet ve yaş şartlarına ayak uydurmaları da söz konusu olabiliyor.

Firmamız kapsamında var olan araç kiralama seçeneklerinde kilometre sınırı olan modellerimiz bulunmaktadır. Bu sınırın aşılması halinde km başına ek ücret ödemek gerekebilecektir. Ancak sınırsız olan araç modellerimizde herhangi bir ek masraf durumu söz konusu olmamaktadır. Denizli araç kiralama konusunda bu yönde de çeşitlilik gösterebilmekteyiz.

Araç kiralama işlemlerini sonuçlandırabilmek adına en başta ödemenin tamamını ya da belirli bir kısmını gerçekleştirmek gerekmektedir. Kredi kartları, sanal kartlar ve bankalar arası para transferiyle bu süreç gerçekleştirilebilmektedir. Teslim alınan araçların gerçekleştirildiği süre zarfında da herhangi bir ödeme yapmamak adına tamamının ödenmesi tarafımızca tavsiye edilmektedir.

Firmamız doğrultusunda araçların kiralandığı süre zarfında herhangi bir ceza alımı, eksik yakıt bulundurmak ve sigorta kapsamında yer almayan hasarları ödemek adına teminat alımını da gerçekleştirmekteyiz. Denizli oto kiralama işlemlerimizi gerçekleştirme noktasında depozito ödemelerini araç teslimatı esnasında gerçekleştirebilmekteyiz. Provizyon ödemelerini de bu süreçte kabul ederek, araç teslimine kadar herhangi bir sorun yaşanmaması durumunda bu ek ödemelerin kredi kartı ekstrelerine yansımasının da önüne geçebilmekteyiz. Bu sayede de araçlarda oluşması muhtemel olan maddi durumların önüne geçebilmek adına önlem alabilmekteyiz. Araçların olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabilmesine dair depozito ve provizyon faaliyetlerimizi zorunlu bir şekilde yürütmek adına da etkimizi gösterebilecek biçimde hareket etmekteyiz.

Araçların kiralandığı noktalara teslim edilmesi konusunda da titiz bir çalışma yürütmekteyiz. İade koşulları bu doğrultuda sunulan bir Denizli rent a car firması olarak görülmekteyiz. Herhangi bir ilçe ya da şehirde olan kişilerin oradaki şubelerimize araçlarını teslim etmemeleri gerektiğini vurgulamaktayız. Aldıkları ofislerimize araçlarını iade etmelerini gerektiren durumları en baştan kendilerine sağlamaktayız. Saat ya da gün gecikmesinin yaşanması durumunda ekstra ücretler talep edebilmekteyiz. Ancak erkenden araçlarını getiren kullanıcılarımıza da ücret iadesi yapmamaktayız. Bu yönde hareket ederek, tüm şartları öncesinde kullanıcılarımıza belirtmekte ve olası durumlar hakkında tüm detayları iletmekteyiz. Öte yandan oluşturduğumuz sözleşmeler içinde de bu maddelere yer verdiğimizi de söyleyebilecek konumda yer almaktayız.