7/24 Çağrı Merkezimiz 0258 265 2646 - 0546 229 8040

Denizli’nin Kırmızı İncisi Karahayıt

Karahayıt

Karahayıt Kaplıcaları Denizli şehrinin il sınırları içerisinde yer almaktadır. Kaplıcanın kırmızı renkteki suyu bölge halkına ve turistik ziyaret için kente akın edenlere şifa dağıtması ile üne kavuşmuştur. Karahayıt’ta gezilecek yerleri, şifalı suların özelliklerini ve bu muazzam turistlik yere nasıl ulaşabileceğiniz ile alakalı bilgilerimizi yazımızda derledik.

Denizli’nin Karahayıt Kaplıcaları, meşhur Pamukkale Travertenlerinin beş kilometre kuzey tarafında ki Karahayıt beldesin sınırları içerisinde bulunuyor. Pamukkale’deki ısısı yüksek su merkezine eşit yapısıyla ünlenen Karahayıt Kaplıcaları’nın insanları çeken en önemli özelliği ise, beyaz travertenlerin aksine kırmızı renkte su travertenlerinden meydana gelmesidir. Karahayıt’taki şifa kaynağı kırmızı renkteki sular, travertenleri de kırmızımsıya yakın bir renge boyamaktadır.

Türkiye genelinde yoğun ilgi gören ve insanların sıkça ziyaret ettikleri Karahayıt kaplıcalarının suları birçok hastalığın şifa bulmasına etken bir unsur olarak ön plana çıkmaktadır. Senenin tüm zamanlarında ana kaynağından 60 derece hastalıklara iyi gelen şifa verici su fışkıran Karahayıt’ın kendine özel kırmızı renkli şifalı termal suyu ve termal su ile harmanlanmış çamurunun zengin mineralleri Karahayıt’ta gezilecek yerler arasında ön plana çıkmasını sağlıyor.

Karahayıt’ta gezilecek yerler araştırıldığı zaman büyük çoğunlukla şifa turizmine dair seçenekler karşınıza çıkacaktır. Bunun en büyük nedeni burada ki kaynaklardan fışkıran şifalı suların birçok hastalığa iyi gelmesinden kaynaklanmaktadır.

Son teknolojinin sağlık sektörüne yaptığı katkıların yanında, geleneksel tıpta insanların sağlık bulmak için tercih ettiği yöntemlerin başında gelmektir. Ege bölgesinin bu alanda öncü olması aynı bölgede yer alan Denizli ilinin sınırları içerisinde bulunan Karahayıt’ta gezilecek yerler ön plana çıkmaktadır.

Karahayıt Kaplıcaları Ziyaretçileri Hangi Hastalıklara Şifa Bulur?

Karahayıt’ta gezilecek yerleri araştırıyorsunuz ve bir hastalıktan muzdaripsiniz. Gut hastalığı dâhil olmak üzere adale rahatsızlıklarına, bacak ve kollarda ki kireçlenmelere, dolaşım sistemi ile alakalı rahatsızlıklara, operasyon geçiren hastaların hızla iyileşmesine ve daha birçok hastalığa iyi gelen bu şifalı suları tercih edebilirsiniz.

Cildinize ve karın bölgenize iyi gelecek ve Kalsiyum ihtiyacınızı karşılayabilecek olan bu mucizevî kırmızı renkte ki suyun sınırsız etkilerinden yararlanmak istiyorsanız bu kaplıcaları Karahayıt gezilecek yerler listesine eklemelisiniz.

Bahsettiğimiz hastalıkların yanında kemik erimesi, yemek borusu rahatsızlıkları, selülit ve çatlak tedavisi, böbrek taşı hastalıkları, kalp ve damar sertleşmesi, vücut direncini arttırma, egzama, diyabet, romatizma şifa bulmanızın muhtemel olduğu hastalıklar arasında sayılabilir. 500 metrekarelik alana yayılmış olan Karahahıt kaplıcalarında ki suyun sıcaklığı 60 derecelere kadar çıkmaktadır.

Karahahıt kaplıcalarında gezilecek yerler bakılırken konaklama ile alakalı sorularında yanıtlanmasının gerekli olduğu aşikârdır.

Bu konuda birçok alternatif ile karşılaşacaksınız. 1.Sınıf oteller, apart evler, ve pansiyonların çeşitliliği bu konuda her bütçeye uygun ziyaretçilere hitap etmektedir. Lüks bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçiler için 5 yıldızlı oteller bulunmak ile birlikte ortalama fiyatlar ile gezmek ve tatil yapmak mümkündür.

Peki, Karahayıt gezilecek yerler araştırmanızı yaparken sadece hastalıkların tedavisi için mi burayı tercih etmeliyiz sorusu ile sık sık karşı karşıya kalmaktayız. Kırmızı suyun parlaklığında muhteşem manzaralar eşliğinde ruhunuzu dinlendirmek isterseniz, şehrin debdebesinden uzakta dinlendirici bir tatilin hayalini kuruyor iseniz bu tatil beldesini tercih etmemeniz için hiçbir sakınca yoktur.

Karahayıt’a Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Kaplıcalara ulaşım gayet kolaydır. Karahayıt kaplıcaları şehir merkezine çok yakındır. Denizli ilinin şehir merkezine yakın bir mahallede bulunur. Denizli Çardak havaalanından toplu taşıma ile ya da otobüs terminalinden toplu taşıma ile kaplıcaların bulunduğu mevkiye ulaşmanız gerekmektedir. Ulaşımı kolaylaştıracak ve daha rahat bir tatil geçirmenizi sağlayacak olan ulaşım imkânı ise araç kiralamaktır. Bu istikamet üzerine araç kiralama işlemi yapan birçok firma bulunmaktadır. Müşteri deneyimlerini göz önünde bulundurarak Bahar Rent a Car aracılığı ile kiralayacağınız bir araç size hem daha konforlu bir tatil yapma imkânı sunacak hem de diğer firmalardan daha ucuza bir ulaşım modelini destekleyen firmanın sizin için yarattığı imkânlardan faydalanabilmenizi sağlayacaktır. Tatil imkânlarının epey geniş olduğu Denizli ilinde gidilecek en güzel yerlerden birisi olan Karahayıt Kaplıcalarını seyahat ettiğinize pişman olmayacaksınız. Konforlu ve hesaplı tatilin keyfini çıkarmanız için planlanmış seçenekler daha sonraki senelerde de bu turistlik merkezi sık sık ziyaret edeceğiniz anlamına gelmektedir.