7/24 Çağrı Merkezimiz 0258 265 2646 - 0546 229 8040

Keloğlan Mağarası

Keloğlan Mağarası 

Denizli il sınırları içersinde Keloğlan Mağarası gezilecek yerler arasında ilk sıralarda gelen turistik mekânlar arasında yer alır. Çok eski tarihlerden günümüze kadar mağaralar turistlerin ilgisini çeken tarihi gezi planlarının içerisinde yer almaktadır. 1970 yılında Mağara Turizm gezilerine olan ilginin artması sonucunda Keloğlan mağarası hizmete açılmış ve gezilecek yerler listesine eklenmiştir. Daha önce ki yıllarda Keloğlan mağarası gezilecek yerler listesinde bulunmamakla beraber çobanlar ve dağcılar tarafından kullanılan bir alan haline gelmiştir. Daha sonraki yıllarda Denizli Valiliği ve Dodurga Belediyesi tarafından yapılan yenileme çalışmaları sonrasında, Keloğlan Mağarası ve çevresi genişleterek turizm hizmeti için hizmete sunulmuştur.

Keloğlan mağarası gezilmesi gereken yerler arasında ön plana çıkan değişik boyut ve niteliklerde oluşmuş olan 14 ayrı mağara parçası gelmektedir.

Keloğlan Mağarası Nerededir?

Keloğlan mağarasında gezilecek yerler Denizli il sınırları içerisindeki Dodurga kasabası sınırları içersinde yer almaktadır. Bu alandaki Bucak içi mevki olarak bilinen yerin yakınlarında ki Karadağ yamaçları bölümde yer alır.

Keloğlan Mağarasına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Keloğlan Mağarasında gezilecek yerleri görmek isteyen yerli ve yabancı turistler Çardak havaalanına ya da Denizli Otobüs terminaline ulaştıktan sonra çeşitli araçlarla mağaralar bölgesine ulaşım sağlaya bilirler. Keloğlan Mağarasında gezilecek yerleri tamamen gezerek eşsiz bir gün geçirmek isteyen kişilerin kendi özel araçları ile ya da araç kiralama yöntemini kullanarak dolaşmaya çıkmaları gezi tamamlama ve fiyatlandırma yönünden avantaj sağlamalarına neden olacaktır. Yakıt tasarrufundan faydalanmak isteyen ziyaretçiler araç kiralama seçeneğini değerlendirerek Bahar Rent a Car ‘ın eşsiz fırsatlarından yararlanarak, seyahat bütçelerini aşmadan geziyi tamamlayabilirler.

Keloğlan Mağarasında gezilecek yerler arasında en çok ilginizi çeken yerler mağara girişleri olarak adlandırılabilir. Bu mağaraların içerisini dolaşırken yarasa kolonilerini incelemek ve onların arasından ziyaretinizi tamamlamak eşsiz bir deneyim olarak hafızalarınıza kazınacaktır.

Güvenlik tedbirlerinin üst seviyede alındığı Mağaraların her birinde sağlık ekipleri bekletilmektedir.

Özel olarak bir araya getirilmiş hayvan iskeletleri ve kemikleri Keloğlan Mağarasında gezilecek yerler bölümünün üst sıralarında yer almaktadır.

Denizden 1200 metre yükseklikte yer mağaranın 145 metelik gezi parkuru sevdikleriniz ile beraber sağlık ve mutlu bir gün geçirmenize olanak tanır.

Keloğlan Mağarasında gezilecek yerler mağara veya mağara girişleri ile sınırlı değildir. Mağaralar içerisindeki küçük odalar da görülmeye değerdir. Isının yüksek ve nemin fazla olduğu bu odalarda gezerken mistik bir turistik gezi yapmanın ayrıcalığını hissedeceksiniz. Keloğlan Mağarasında gezilecek yerler bitirdikten sonra Karadağ’ın eteklerine doğru ilerleyerek doğanın manzaranın ve temiz havanın tadını çıkarmanız ruhunuzun yenilenmesine neden olacaktır.

Tavşan, tilki ve çeşitli domuzlarla karşılaşmanızın muhtemel olduğu bu gezinin sonunda her zaman yapmış olduğunuz klasik turistik gezilerin yerine tercihinizin doğru olduğuna kanaat getirmeniz muhtemeldir. Sosyal alanlarında durumunun iyi olduğu Mağara bölgesinde günün her saati yiyecek ve çay servislerinin yapıldığı alanlarda ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkündür.

Keloğlan Mağarasında gezilecek yerler sabah saat 09.00 ‘da açılır ve akşam saat 17.00 ‘ a kadar hizmet verir. 5 Türk lirası hizmet bedeli alınır. Gruplar ile ziyaretler esnasında bu ücretin daha az şeklide talep edildiği bilmektedir.

Çardak havaalanında indikten sonra Bahar Rent a Car aracılığı ile kiraladığınız aracınız ile Muğla, İzmir, Denizli, Antalya karayolunu izleyerek mağaralar bölgesine ulaşabilirsiniz.

Keloğlan Mağarasında gezilecek yerler TRT belgesel ekipleri tarafından birçok kere çekim alanı haline getirilmiş ve buraya ziyaret planlayan kişilere anlatılmıştır. Bu belgesel çekimlerinin yayınlanmasından sonra ki senelerde Keloğlan mağarasına yerli ve yabancı turist sayısında patlama olmuştur.

Keloğlan Mağarasında gezilecek yerlerde tarihi yapılar içerisinde, aileniz ile mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız Denizlinin bu şirin turistik merkezini ziyaret etmeyi ihmal etmeyiniz. Denizli Otobüs terminalinde indikten sonra sizi bu mükemmel seyahat beldesine ulaştıracak araçlara binerek zahmetsizce ziyaretlerinizi geçekleştirmeniz mümkündür.

Araç kiralayarak Denizli ili şehir merkezinden Mağaralar bölgesine ulaşmak isteyen ziyaretçiler zaman tasarrufunda bulundukları için gün içerisinde Keloğlan Mağarasında gezilecek yerlerin tamamını görebileceğinden tatillerini huzur ile tamamlama imkânına kavuşacaklardır. Mağara ziyareti ile değişik bir gezi deneyimi yaşamak isterseniz Keloğlan mağarasını ziyaret ederek bu alanda yaşanacak en üst deneyimin tadına varabilirsiniz.