7/24 Çağrı Merkezimiz 0258 265 2646 - 0546 229 8040

Kiralık Araç Kaza Yapıldığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kiralık Araç ile Kaza Yapıldığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişilerin kiralık araçlarla kazaya karışmaları durumunda bazı sorunlar baş gösterebilmektedir. Bahar Rent A Car olarak bu konuda gereken desteği verebilsek de sürücü hatasından kaynaklı olarak ortaya çıkan durumlarda devreye pek girememekteyiz. Kullanıcılarımızın trafik kurallarına uymaması, alkol kullanması, dikkatsiz davranması, aşırı hız yapması ve sürüş anında cep telefonu kullanması gibi durumlarda hatalı olan taraf olacağından ötürü masrafları karşılamaktayız. Tüm araçlarımızın kasko ve sigortası belirli aralıklarla yinelendiğinden ötürü, ortaya çıkan hasarları karşılama konusunda destek verebilmekteyiz. Ancak can sıkan ve zaman kaybettiren bürokratik eylemlerde kendilerinin de devreye girmesi gerektiğini ifade etmekteyiz.

Kişilerin bazı durumlarda kiralık araçlarla kaza yapması konusunda gerek rent a car kaskosu gerekse de diğer sigorta seçenekleri masrafları karşılamamaktadır. Bu evrede de araç kiralama işlemlerimizden faydalanan kullanıcılarımızın, kendi hatalarından kaynaklı kazaya sebebiyet vermeleri halinde de var olan masrafları kendileri karşılamaları gerekmektedir. Büyük hatalar içeren trafik kazaları, ölümlü kazalar, alkol sonucunda oluşan kazalar sigorta tarafından karşılanmadığından dolayı ciddi baş ağrıtan durumlar yaşanabilecektir. Bu yüzden bünyemizde bulunan araçları kullanan kişilerin dikkatli davranmaları gerektiği vurgulanmaktadır. Aksi takdirde kazaya karışan yaya ve araçların her zaman zararlarını karşılama konusunda mükellef taraf olacakları da söylenebilecektir. Bu yüzden yüklü ödemelerle karşı karşıya kalmamak adına etkili bir yol izlemek gerekebilecektir.

Kiralanan araçlarla kaza yapılması durumunda derhal firmamız yetkilileriyle iletişime geçmek gerekmektedir. Aynı zamanda da olay yerinden ayrılmayarak trafik polislerinin müdahil olmasını beklemek ve tutanak tutulmasını istemek önemli bir adım olacaktır. Sakin bir tavır sergileyerek, olay yerinde bu davranışları korumak gerekecektir. Karşı tarafın suçlu olması durumunda Denizli oto kiralama seçeneklerinden faydalanan kullanıcılarımızın başını ağrıtacak ve ek masraf çıkaracak herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmaları söz konusu olmamaktadır. Bu yüzden dikkatlice kiraladıkları araçları kullanmaları sonrasında da pek problem yaşamaları durumu görülmemektedir. Kendilerinden kaynaklı kazaların oluşmaması halinde de herhangi bir sorun ortaya çıkmayacak ve mağduriyet yaşamalarının da önüne geçilmiş olacaktır.

Trafik kazasının oluşması durumunda her bir kullanıcımızın Denizli araç kiralama firmamızla iletişime geçmeleri gerekmektedir. Firmamız tarafından verilen iletişim bilgilerinden her an ulaşabilmeleri mümkün olmaktadır. Bu sayede de kendilerine gerekli yönlendirmeleri yapabilecek ve tavsiyelerimiz doğrultusunda hareket etmelerini de sağlayabileceğiz. İhtiyacın bulunması durumunda araç çekilmesi, hasarın küçük olması durumunda yol seyrine devam etmesi, servis işlemlerinin gerçekleştirilmesi ya da yeni bir araç temini gibi hizmet faaliyetlerimizi de gösterebilmekteyiz. Bu anlamda kendilerinin her zaman en büyük yardımcısı olarak adlandırılabilecek ve sürüş esnasında elimizden gelen desteği sağlamaya da an be an devam edebileceğiz. Sürüş evresinin her anında böyle bir olumsuzluğun yaşanması halinde de etkimizi göstermeyi başarabileceğiz.

Firma olarak Denizli rent a car faaliyetlerimizden faydalanacak ancak sahip oldukları araçlarla kazaya karışacak olan kullanıcılarımızın olay esnasındaki hatalı durumlara bağlı olarak masrafları karşılanacaktır. Zorunlu trafik sigortasının işleyişine bağlı olarak masrafların taraflardan bir tanesinden karşılanmasına dair alınan kararlara da firma olarak uyum sağlayabileceğiz. Hatalı olunmaması durumunda da araçlara sağladığımız kasko sigortası tüm masrafları karşılayabilecektir. Öte yandan kiralama sözleşmesi kapsamında var olan olumsuz durumların yaşanması halinde de masrafların ödetilmesi durumu gündeme gelmeyecektir. Ancak tamamen hatalı olunması durumunda kullanıcılarımızın birtakım masrafların altına girmeleri kesin bir durum olacaktır. Yetkili makamlara tutanakların iletilmesi sonrasında bürokratik süreçlere dahil olabilecek ve ciddi masraflarla da karşı karşıya kalabilmeleri durumu görülebilecektir.