7/24 Çağrı Merkezimiz 0258 265 2646 - 0546 229 8040

Sarayköy Kaplıcaları

Saray Köy Kaplıcaları 

Denizli il sınırları içersinde Saray Köy kaplıcaları gezilecek yerler arasında ilk sıralarda gelen turistik mekânlar arasında yer alır. Saray köy Kaplıcaları gezilecek yerler tarihi bilgilerin ışığında ilerlemek gezinizin renklenmesine ve anlam kazanmasına neden olacaktır. BU yazımızda Saray köy Kaplıcaları tarihçesini, ulaşım imkânlarını ve Saray köy kaplıcaları gezilecek yerleri sırası ile anlatmaya çalışacağız.

Saray Köy Kaplıcaları Tarihçesi 

Denizli il sınırları içersinde yer alan Saray Köy İlçesinin kuruluş senesi tam olarak bilinmemektedir. XIV. Yüzyılın sonlarına gelinirken Türkmen aşiret reisleri arasında yer alan Sarı Bey tarafından kurulduğu bilinmektedir.

Saray köy ahalisi Milli mücadele döneminde önemli rol oynamıştır. Günümüzde bu tarihler şenlikler düzenlenerek kutlanmaktadır.

Cumhuriyetin ilk döneminden 1970 ‘li yılların sonlarına kadar ki dönemlerde Kaplıcalar ve Sağlık turizminin ülkemiz genelinde ön planda bulunmamasından kaynaklı olarak Saray köy Kaplıcaları gezilecek yerler listesinde ön plana çıkan bir gezinti bölgesi bulunmamaktaydı. Daha sonraki dönemlerde kültürel turizmin gelişmesi ve kaplıcaların keşif edilmesi ile prim yapmaya başlayan bölgede yerli ve yabancı turist sayıları hızla yükselmeye başladı.  Saray köy Kaplıcaları gezilecek yerler listesine birçok yeni bölge eklendi. Modern zamanlarda ise Valiliklerin Belediyeler ile ortak çalışmaları sonucunda düzenlenen alanlar birçok insanın tatil tercihlerinin bu yöne kaymasının ana sebeplerinden bir tanesi oldu.

Saray Köy Kaplıcalarının Özellikleri 

Uzun Yıllar boyunca yapılan gözlemler sonucunda Sarayköy kaplıcalarının tedavi edilen etkisi kanıtlanmıştır. Tedavi süreleri 8 ile 12 ay arasında sürebilmektedir. Romatizmal hastalıklar başta olmak üzere romatiod, tenidinit, travma, kronik bel ağrısı, beyin ve sinir hastalıkları sonrası rehabilitasyon tedavilerine iyi gelen kaplıca suyu Saray köy Kaplıcaları gezilecek yerler listesinin ön sıralarında yer almaktadır.

Saray köy Kaplıcaları gezilecek yerlere ulaşmak için Denizli ilini şehir merkezinden 20 kilometrelik bir yolu kat etmek gerekmektedir. Saray Köy ilçesinin kuzey tarafında Buldan, doğu tarafında Denizli, güney tarafında Babadağ,  batı tarafında Buharkent ve Kuyucak ilçeleri bulunmaktadır. Yüzölçümü değeri 470 km² rakım ölçümü 250 metredir. Kuzey tarafından Kuzey menderes çayının geçtiği, küçük çaylar ve akarsular ile çevrelenmiş Saray Köy c,varında tatil yapmak hem size hem de yakınlarınıza mutluluk yaşatacak, şehrin debdebesinden kurtulan ruhunuz bu şirin diyarlarda huzur bulacaktır.

Yaptığınız yolculuk sonrasında Denizli Çardak havaalanına ya da Denizli Otobüs terminaline ulaştığınız takdirde Saray köy Kaplıcaları gezilecek yerlere ulaşım için bir çok imkânınız bulunacaktır. Çardak havaalanı civarında kakan minibüs ve dolmuşlar ile bu şirin beldeye ulaşabileceğiniz gibi otobüs seyahatini tercih ettiğiniz takdirde halk otobüslerine binerek 20 km’lik bir yolculuk sonucunda kaplıcaların bulunduğu yere ulaşmanız mümkündür. Bütün bu sıkıntılardan kurtulmak için bir araç kiralamak isterseniz şehir merkezine çok yakın yerlerde ki firmalardan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Denizli ilinin çevresinde bilinen firmalardan bir tanesi olan Bahar Rent a Car aracılığı ile araç kiralama işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde hem konforunu hem zaman tasarrufunun hem de ucuza seyahat edebilmenin keyfini çıkarmış olacaksınız.

Saray köy kaplıcaları gezilecek yerler ilçe merkezine çok yakın bir konumda bulunmaktadır. Konaklamak isterseniz 2 adet termal kaplıca 2 adet termal otel konaklama ihtiyacınızı karşılayacak kalitededir. Saray köy Kaplıcaları gezilecek yerler arasında Kızıldere, tekke ve Yenice ılıcalarını ziyaret ederek bu şifalı sulardan yararlanarak tatilinizi daha keyifli hala getirmeyi hedefleyebilirsiniz.

Saray köy Kaplıcaları gezilecek yerler kaplıcalar bölgesinde hijyen ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bölümlerin yani sıra sabah, öğlen ve akşam yemekleri ihtiyaçlarınız karşılayacak kafe ve lokantalarda bulunmaktadır. Fiyat olarakta gayet uygun ve kaliteli hizmet veren bu işletmeler tatil bütçenizi aşmadan stresten uzak bir şekilde doğal güzelliklerin tadını çıkarmanızı sağlayacaktır.

Bütün bu kültürel seyahat alanlarını en az masraf ile dolaşıp tatilinizin keyfini en az maliyet ile yaşayabilmek için araç kiralayan firmalar iletişime geçerek fiyat tekliflerinde bulunabilir internet üzerinden Bahar Rent a Car araması yaparak en ucuz fiyata ulaşım imkanına sahip olabilirsiniz.

Saray köy kaplıcaları gezilecek yerlere yapmış olduğunuz seyahat gördüğünüz doğa güzellikleri, soluduğunuz temiz hava ve hissettiğiniz huzur sayesinde son seyahatiniz olmayacak ve şirin kasvetten uzak mağaralar bölgesine sık sık gelmek isteyeceksiniz.

Saray köy kaplıcaları gezilecek yerlere ayrıntılı bir şekilde değindiğimiz yazımızın sonuna geldik. Bu makale içerisinde anlatılmış güzellikleri bire bir yaşamak ve kültürel tatiliniz tadını çıkarmak için Saray Köy kaplıcalarını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.