7/24 Çağrı Merkezimiz 0258 265 2646 - 0546 229 8040

Seyir Tepesi

Seyir Tepesi

Seyir Tepesinde gezilecek yerler açılışı yeni yapılmış bir proje olduğundan dolayı sık sık sorulmaktadır. Keyifli bir gün geçirmek için birçok seçeneğin var olduğu Seyir Tepesi Seyahati bu planlamayı yapan yerli ve yabancı turistler için eşsiz bir deneyim olacaktır. Yazımızın devamında Seyir Tepesinde gezilecek yerler hakkında ayrıntılı bilgileri, Seyir Tepesinde gezilecek yerlere ulaşımı nasıl sağlayacağınıza dair detaylı anlatımları, konaklama ve ücretlendirmeler ile ilgili bilgilerin hepsini bulabileceksiniz.

Pamukkale Belediyesi tarafından kente kazandırılan Seyir Tepesi Şehir ormanı 1 Kasım tarihinde faaliyete geçmiştir. Bu muhteşem organizasyon sayesinde Denizli’nin

eşsiz manzarası ayaklarınız altına serilirken, heyecan ve macera tutkunlarını tatmin edecek alanların içerisinde gününüzün nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Seyir Tepesinde gezilecek yerler detaylı bilgiler vermeye başlamadan evvel bu büyülü tepeye ulaşımın nasıl sağlanabileceği hakkında ön bilgilendirme yapalım.

Seyir Tepesine Nasıl Gidilir?

Seyir Tepesinde gezilecek yerler Pamukkale ilçesinin Kınıklı bölgesi içerisinde kalmaktadır. Seyir Tepesi Şehir ormanına özel araçla gitmenin yanı sıra hat üzerinde işleyen minibüsler, dolmuşlar ve servisler ile de ulaşmak mümkündür. Teknokent önünden kalkan servisler sizi Seyir Tepesinde gezilecek yerler bölümünün birici etabına ulaştırmış olacaktır. Tesisin bir çok noktasında faaliyet gösteren ücretsiz servislerde yoğunluk yaşansa da ulaşımınızı sağlamanız için önemli bir etkendir.

Araç kiralayarak Seyir Tepesinde gezilecek yerler arasında sürekli ve huzurlu bir tatil geçirmek isterseniz seçenekler mevcut. Birçok firma araç kiralama konusunda çeşitli fiyatlandırmalar ile size yardımcı olamaya çalışacaklardır. Uzun süredir bu konuda tecrübe sahibi ve fiyatlandırma konusunda diğerlerine nazar biraz daha makul yaklaşımlarda bulunan Bahara Rant a Car firmasını kullanmanız durumunda fiyat ve bütçe planlamanızı aşmadan keyifli seyahatinizi tamamlama imkânı yakalamış olacaksınız.  Seyir Tepesinde gezilecek yerler arasında ki duraklarda araçları ile gelenlerin rahat etmelerine olanak tanıyan otoparklarda vardır.

Seyir Tepesinde Ne Yapılır? 

Seyir Tepesinde gezilecek yerler arasında çok seçenek mevcuttur. Bu seçenekler arasında ilk tercih edilmesi gereken muhteşem şelale manzarası altında sakin ve huzurlu bir kahvaltı yapmak ve manzaranın tadını çıkarmak gelebilir. Siz kahvaltınızın tadını çıkartırken çocuklar için yapılmış şelalenin yanı başında oyun parkları çocuklarınızın iyi vakit geçirmesini sağlayacaktır.

Yukarı tarafa doğru çıkıldığında 27 metre yüksekliğinde Denizli ilinin simgesi olan horoz heykeline uğramadan geçmeyin. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun bir ilgi gösterdiği heykelin arka tarafında ki eşsiz şehir manzarası görenleri büyülemek için yapılmış gibi gözükmekte.

Kahvaltınızı ettiniz ve makul bir fiyata Bahar Rant a Car‘dan kiraladığınız aracınıza bindiniz şimdi Seyir Tepesinde gezilecek yerler bölümünün hangi kısmına hareket etmek gerekiyor. Tabii ki bungalov tarzında inşaa edilmiş piknik alanlarına. Dışarıdan yaptığınız alışveriş de kiralık aracınıza yüklediğiniz ürünleri ücretsiz şekilde kullanabileceğiniz bu piknik alanlarına sererek gönül rahatlığı ile hoş vakit geçirmeniz mümkündür.

Seyir Tepesinde gezilecek yerler bitti mi tabii ki hayır. Sizin için özel olarak üretilmiş seyir salıncağına binmeden gezinizi tamamlamak istemezsizin. Hem büyükler hem de çocuklar için yerleştirilmiş manzara keyfini yaşayarak eğlenebileceğiniz bu salıncaklar gelin ve damatlar tarafından da rağbet görmekte. Seyir Tepesinde gezilecek yerler listesinin bir başka kısmı da Denizli şehrinin iki bin yıllık tarihinin anlatıldığı Turan yolu dur. İmparatorluk tarihleri, yaşanmış tarihi olayların kısa özetlerinin bulunduğu bu tarihi yolculuğa katılmak sizin için unutulmaz bir anı olacaktır.

Seyir Tepesinde gezilecek yerler bölümde çocukluğunuza dönmenin zamanı geldi. Tren keyfi 3,5 dakika süren hız treni keyfi heyecan tutkunları için vazgeçilmez bir seçenek.

Ve akşam yemeği bölümünde Seyir Tepesinin pik noktasında bir et restoranın da sabah 11 ile 21 saatleri arasında hizmet veren bir aile lokantasında gün içerisin de yaşadığınız yorgunluğu atmanın bir fırsatını yakalayabilirsiniz.

Seyir Tepesinde gezilecek yerleri tanıtmaya çalıştığımız bu yazımızda mümkün olduğunca ayrıntıya girerek tatilinizi daha rahat ve keyifli geçirmenizi sağalamaya çalıştık. Seyahatiniz sonlandığında aynı güzergâhları takip ederek kiralık aracınız ya da toplu taşıma seçenekleri ile geri dönmeniz mümkündür.

Son olarak bahsetmemiz gereken bir konu ise hijyen konusudur. Tesisin her bölümünde sağlık konusunda titiz davranılmış ve temasın en aşağı seviyeye çekilmiş olduğunu unutmayınız. Tesisin her bölümünde sağlık konusunda titiz davranılmış ve temasın en aşağı seviyeye çekilmiş şekilde yaşam alanları oluşturulduğunu belirtmek isteriz.